Copenhagen Open 2018

Categories

Results

WU10+36 (2)
1.Malou HVID MIDDLETONAmager Judo Skole/
WU10-25 (4)
1.Sophie DAMMTSV Kronshagen/
2.Iben MELCHIORSENAmager Judo Skole/
3.Frida ROTHE GIELFELDTAmager Judo Skole/
WU10-28 (1)
WU10-32 (3)
1.Izabella GHAYADAStaffanstorps Judoklubb/
2.Rana GšKStichting Judosport Oost/
MU10-21 (3)
1.Liam SPRUITAmager Judo Skole/
2.Milo K¿IEAmager Judo Skole/
MU10-24 (2)
1.Thijmen VAN ETTNBudoclub Voorburg/
2.Ferron POELSTRASportschool Poelstra/
MU10-27 (13)
1.Adam KOSTOEVHalsnæs Judo Klub/
2.Axel AAMODTIppon Judoklubb/
3.Thijmen VAN ETTNBudoclub Voorburg/
3.Igor RYBAKAZS OPOLE/
5.Ferron POELSTRASportschool Poelstra/
5.Elias KOEFOEDHillerød Judo Klub/
7.Tristan RUNGEHolbæk Budo Skole/
7.Melvin DOHLMANStaffanstorps Judoklubb/
MU10-30 (8)
1.Wilson TERRA FROBERGStaffanstorps Judoklubb/
2.Pelle NORDBERGAmager Judo Skole/
3.Anton ANDERSENTSV Kronshagen/
3.Victor GUTOWSKIAmager Judo Skole/
MU10-34 (3)
1.Samuel OM¿Brønshøj Judo Klub/
2.Silas PAUSKICHalsnæs Judo Klub/
WU12-28 (4)
1.Vaso PAPADOUPOLOSBudoclub Voorburg/
2.Linda JEAN GEERDTSKSC Bushido Hamborg/
3.Dara TESSERBudoclub Voorburg/
WU12-32 (10)
1.Elise RUSTIGEJudo team Veendam-Hoogezand/
2.Ingrid KOMODOWSKIAmager Judo Skole/
3.Rinetta KARLAFTISEthnikos Club/
3.Eivor WALDALTrondheim Judokwai/
WU12-36 (4)
1.Maria KARLAFTISEthnikos Club/
2.Selma BROVOLDTrondheim Judokwai/
3.Mia ROSA CHRISTENSENRamløse Judo Klub/
WU12-40 (7)
1.Femke JONKERBudoclub Voorburg/
2.Malou HVID MIDDLETONAmager Judo Skole/
3.Selma TVEDEAarhus Judo Klub/
3.Hanna BABULFATHIK Sšdra Judo/
WU12-44 (3)
1.Wilda WITTGRENAktiv Judo/
2.Jasmien HAMADStichting Judosport Oost/
MU12-27 (7)
1.Luka DARISPANASHVILIClub Sagarejo/
2.Adam KOSTOEVHalsnæs Judo Klub/
3.Mohamad MUBARAKHolbæk Budo Skole/
3.Igor RYBAKAZS OPOLE/
MU12-30 (6)
1.Anton BIRLUNDAmager Judo Skole/
2.Angus MOLNARAmager Judo Skole/
3.Pelle NORDBERGAmager Judo Skole/
4.Wilson TERRA FROBERGStaffanstorps Judoklubb/
5.Rufus BAGGEStaffanstorps Judoklubb/
MU12-34 (18)
1.Narek VARDANIANTakedown JC Malmš/
2.Alexander MŒRLšVStockholm Judoklubb/
3.Philip ELZERHT16/
3.Elias AHLQUISTStaffanstorps Judoklubb/
5.Marcus HAMMER LANGESilkeborg Judo Klub/
5.Zhoubin AHMADIBudoclub Voorburg/
7.Dylan SUTEDJOBudoclub Voorburg/
7.Samuel OMØBrønshøj Judo Klub/
MU12-38 (10)
1.Luuk MANNEBEEKStichting Judosport Oost/
2.Leon BAXJudo team Veendam-Hoogezand/
3.Emil NIELSENHorsens Judo Klub/
3.Nino GUBBERUDIppon Judoklubb/
MU12-42 (5)
1.Dawid KOPCZYNSKIAZS OPOLE/
2.Tijs KUBBENGAJudo team Veendam-Hoogezand/
3.Andreas RABBENIppon Judoklubb/
4.Jonas NYDAM MØLLERFredericia Judo Klub/
MU12-46 (4)
1.Ossian BRANDINStaffanstorps Judoklubb/
2.Felix DAMMTSV Kronshagen/
3.Matthæus KEUERHalsnæs Judo Klub/
WU15-32 (6)
1.Vera WANDELBLIEMER ARASHI SPORT/
2.Elise RUSTIGEJudo team Veendam-Hoogezand/
3.Ingrid KOMODOWSKIAmager Judo Skole/
4.Liv GRETE LšHNERBraunschweiger JC/
5.Vaso PAPADOUPOLOSBudoclub Voorburg/
WU15-36 (9)
1.Tara BABULFATHIK Sšdra Judo/
2.Tiia HEIKKINENJoen Yawara/
3.Gertrud Sloth HANSENBrønshøj Judo Klub/
3.Wiktoria DORAAZS OPOLE/
WU15-40 (11)
1.Vilda BACKLUNDIKVM/
2.Jennifer REINOStaffanstorps Judoklubb/
3.Engla LARSSONJK National/
3.Klara ROSENKVISTJudoklubben Mitani/
WU15-44 (13)
1.Anna SWITNIEWSKAAZS OPOLE/
2.Nanna BARAStaffanstorps Judoklubb/
3.Ewa JUSZCZAKAZS OPOLE/
3.Janine HARDENBERGHT16/
5.Hedda AAMODTIppon Judoklubb/
5.Ylva JšRGENSENBorŒs Judo Club/
7.Weronika GALATZIK Sšdra Judo/
7.Nele HOLTHUSENBramfelder SV/
WU15-48 (9)
1.Felicia GRANUDDLandvetter Judoklubb/
2.Melany ROSSENJudo team Veendam-Hoogezand/
3.Layla MARJANEJudo team Veendam-Hoogezand/
3.Hanna STENBERGStaffanstorps Judoklubb/
WU15-52 (9)
1.Andrea MOCANOSKIAktiv Judo/
2.Jette WELLNITZJudo-Team Hannover e.V/
3.Magda OT‡HALOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
3.Hilevie KARLSSONLugi Judo/
WU15-57 (5)
1.Olivia MOLNARAmager Judo Skole/
2.Julie MADSENAarhus Judo Klub/
3.Dominika KU_ELOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
4.Annemarie SPEISERJudoteam Burgenlandkreis/
WU15+57 (8)
1.Amira SADEKSSIF/
2.Danique BRAWNBudoclub Voorburg/
3.Tessa PRUIMJudo team Veendam-Hoogezand/
3.Lieve VANDERHEYDENJudo team Veendam-Hoogezand/
MU15-34 (19)
1.Davit KEVLISHVILIClub Sagarejo/
2.Tom‡_ VONTORJudo Club Ban’k Ostrava/
3.Alexander MŒRLšVStockholm Judoklubb/
3.Andrzej STANISZEWSKIAZS OPOLE/
5.Anton BIRLUNDAmager Judo Skole/
5.Patrik AUZENBERGNJJK/
7.Elias AHLQUISTStaffanstorps Judoklubb/
7.Marlon DOHLMANStaffanstorps Judoklubb/
MU15-38 (17)
1.Nikoloz TATRISHVILIClub Sagarejo/
2.Mathias ROSENKVISTJudoklubben Mitani/
3.Menno VERSEVELDTBudoclub Voorburg/
3.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole/
5.Malthe SIXTUSAarhus Judo Klub/
5.Simon ANDERSENAmager Judo Skole/
7.Niels BOONJudo team Veendam-Hoogezand/
7.Luuk MANNEBEEKStichting Judosport Oost/
MU15-42 (18)
1.Morgan Aagaard ERRBOEBrønshøj Judo Klub/
2.Marcus ROMN¾SIppon Judoklubb/
3.Esben POELSTRASportschool Poelstra/
3.Jouke SNIPPEStichting Judosport Oost/
5.Filip _EB’KJudo Club Ban’k Ostrava/
5.Dennis ALEXANDER BJERTNESNJJK/
7.Patrik FR‡_AJudo Club Ban’k Ostrava/
7.Justin BOOIJJudo team Veendam-Hoogezand/
MU15-46 (22)
1.Hugo HESSELINKStichting Judosport Oost/
2.Walter ELZERHT16/
3.Mat_j KUNCJudo Club Ban’k Ostrava/
3.Altay ERSON ERBrønshøj Judo Klub/
5.Bela BUCHMEYERTSV Kronshagen/
5.Jakub HUVARJudo Club Ban’k Ostrava/
7.Rasmus HŒKANSONKnivsta JK/
7.Ossian BRANDINStaffanstorps Judoklubb/
MU15-50 (10)
1.Joel HERRMANNTSV Kronshagen/
2.Levani KEVLISHVILIClub Sagarejo/
3.Zeb OLSSONVŠxjš Judoklubb/
3.Elias WASSHOLMHelsingborgs Judoklubb/
MU15-55 (14)
1.Givi KHOSITASHVILIClub Sagarejo/
2.Ji_’ LINDOVSK_Judo Club Ban’k Ostrava/
3.Lukas MITROVICTakedown JC Malmš/
3.Volkan ARMANHT16/
5._imon K_’_EKJudo Club Ban’k Ostrava/
5.Oscar JOHANSSONJudo Club Sundsvall/
7.Tim HASSOBramfelder SV/
7.Hannes HEDENBLADAktiv Judo/
MU15-60 (11)
1.Luca JANZENKim Chi Wiesbaden/
2.Sebastian SCHMIEGELOWAmager Judo Skole/
3.Loke JEPPSONAmager Judo Skole/
3.Hidde KUINJudo team Veendam-Hoogezand/
MU15+60 (10)
1.Giorgi DURISHVILIClub Sagarejo/
2.Dominik MOTYKAJudo Club Ban’k Ostrava/
3.Jan BABI_Judo Club Ban’k Ostrava/
3.Liam SPIBEYUppsala Judoklubb/
WU18-48 (10)
1.Tova GRANBERGBorŒs Judo Club/
2.Melany ROSSENJudo team Veendam-Hoogezand/
3.Lisbeth HAUSTEINBramfelder SV/
3.Felicia GRANUDDLandvetter Judoklubb/
WU18-52 (11)
1.Tereza V‡CLAVKOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
2.Gretha …STLINDAktiv Judo/
3.Emily GšDEKEBramfelder SV/
3.Jette WELLNITZJudo-Team Hannover e.V/
WU18-57 (8)
1.Sofie HANSSONStenungsunds Judoklubb/
2.Melina ARAMBUROLandvetter Judoklubb/
3.Iselin TILLERTrondheim Judokwai/
3.Olivia MOLNARAmager Judo Skole/
WU18-63 (7)
1.Karoline HANSENVejle judo Klub/
2.Danique BRAUNBudoclub Voorburg/
3.Lieve VANDERHEYDENJudo team Veendam-Hoogezand/
3.L¾rke JOEPHSENBrønshøj Judo Klub/
WU18-70 (5)
1.Naomi OVERKAMPStichting Judosport Oost/
2.Isabella LAURITSENBrønshøj Judo Klub/
3.Ida JACOBSENVejle judo Klub/
4.Nikita BRAUNBudoclub Voorburg/
WU18+70 (2)
1.MarkŽta _ERCHLOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
2.Rachel BOATENGHT16/
MU18+81 (3)
1.Tom‡ PAVLICAJudo Club Ban’k Ostrava/
2.Hamza KHANIppon Judoklubb/
MU18-43 (6)
1.Marcus ROMNÆSIppon Judoklubb/
2.Dennis ALEXANDER BJERTNESNJJK/
3.Jouke SNIPPEStichting Judosport Oost/
4.Niels BOONJudo team Veendam-Hoogezand/
5.Mark DONNJJK/
MU18-46 (10)
1.Tengo ZIRAKASHVILIClub Sagarejo/
2.Martin BREKKE-JENSSENIppon Judoklubb/
3.Egilsten PIUS AMARASEKARANJJK/
3.Olle HERMODSSONStaffanstorps Judoklubb/
MU18-50 (13)
1.David ICKESBudokan LŸbeck/
2.Miljohn MAXLNStockholm Judoklubb/
3.Niklas M¿LNŒTrondheim Judokwai/
3.Vojt_ch BULKAJudo Club Ban’k Ostrava/
5.Rico POPPINGHAUSStichting Judosport Oost/
5.Filip MALACZYNSKIJudo Club Ban’k Ostrava/
7.Kristian RABBENIppon Judoklubb/
7.Jamal IBRAHIM YAHIANJJK/
MU18-55 (14)
1.Gustav BROVOLDTrondheim Judokwai/
2.Morten REINTrondheim Judokwai/
3.Di-Kun MAStichting Judosport Oost/
3.Genesis HšLLISCHBramfelder SV/
5.Filip DUR_‡KJudo Club Ban’k Ostrava/
5.Owen TAYLORStichting Judosport Oost/
7.Joel HERRMANNTSV Kronshagen/
7.Givi KHOSITASHVILIClub Sagarejo/
MU18-60 (17)
1.Daniel _IMEKJudo Club Ban’k Ostrava/
2.Benjamin MYRVOLDTrondheim Judokwai/
3.Liam HERRMANNTSV Kronshagen/
3.Khusein DUDORKHANOVHaugesund Atletklubb/
5.Daniel STUDSGAARDAarhus Judo Klub/
5.Heydar PASHAEVStockholm Judoklubb/
7.Sebastian ELHULTStaffanstorps Judoklubb/
7.Alexander LARSSONLugi Judo/
MU18-66 (25)
1.Sune Juhl LAURSENFredericia Judo Klub/
2.Martin KAZARIANAmager Judo Skole/
3.Kalle FRIIS HANSENPI-Judo/
3.Roini KORGHANASHVILIClub Sagarejo/
5.Tobias Spiel PEDERSENAmager Judo Skole/
5.Mikkel STOLTENBERGAmager Judo Skole/
7.Wilmer JOHANSSONBorŒs Judo Club/
7.Jesper WELLNITZJudo-Team Hannover e.V/
MU18-73 (21)
1.Melker LJUNGQVISTAktiv Judo/
2.Martin SšDERBERGIK Sšdra Judo/
3.Carl BJšRKLUNDBorŒs Judo Club/
3.Konrad LJUNGQVISTAktiv Judo/
5.Brage BRATAASTrondheim Judokwai/
5.Joel HEDENBLADAktiv Judo/
7.Mika HABERMANNRANDORI Berlin/
7.Jannis LIPPKEJKCS Goslar/
MU18-81 (10)
1.Kalle BŒŒTHEIK Sšdra Judo/
2.Axel OSKARSSONLugi Judo/
3.Filip WŒHLINIK Sšdra Judo/
3.Luk‡_ MOJ_’_EKJudo Club Ban’k Ostrava/
WO18-44 (1)
WO18-48 (1)
WO18-52 (6)
1.Tova GRANBERGBorŒs Judo Club/
2.Filippa BROVOLDTrondheim Judokwai/
3.Emma HENNERFORSStaffanstorps Judoklubb/
4.Moa WENNSTAMAktiv Judo/
5.Aylin ERBrønshøj Judo Klub/
WO18-57 (9)
1.Helene EEK GERHARDSENSSK JUDO/
2.Thea L LILLEGAARDBod¿ Judo Club/
3.Olivia MOLNARAmager Judo Skole/
3.Lucie KOCHOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
WO18-63 (6)
1.Stine Marie R¿S¾GTrondheim Judokwai/
2.Naemi JAWOROWSKIStaffanstorps Judoklubb/
3.Krist_na POL‡_KOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
4.L¾rke JOEPHSENBrønshøj Judo Klub/
5.Nike RASCHERRANDORI Berlin/
WO18-70 (4)
1.L¾rke Marie OLSENHillerød Judo Klub/
2.AdŽla MART’NKOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
3.Naomi OVERKAMPStichting Judosport Oost/
WO18+70 (3)
1.Defene AKBAYIRBramfelder SV/
2.Helena SZOKALOV‡Judo Club Ban’k Ostrava/
MO18-50 (9)
1.Niklas M¿LNŒTrondheim Judokwai/
2.Rico POPPINGHAUSStichting Judosport Oost/
3.Jamal IBRAHIM YAHIANJJK/
3.Olle HERMODSSONStaffanstorps Judoklubb/
MO18-55 (6)
1.Gustav BROVOLDTrondheim Judokwai/
2.Adlan EZERHANOVHaugesund Atletklubb/
3.Di-Kun MAStichting Judosport Oost/
4.Morten REINTrondheim Judokwai/
MO18-60 (13)
1.Radek R_PARJudo Club Ban’k Ostrava/
2.Isac RIPSŠTERVŠxjš Judoklubb/
3.Benjamin MYRVOLDTrondheim Judokwai/
3.Khusein DUDORKHANOVHaugesund Atletklubb/
5.Sebastian ELHULTStaffanstorps Judoklubb/
5.Emil HENRIKSSONBorŒs Judo Club/
7.Liam HERRMANNTSV Kronshagen/
7.Nick MEIJERStichting Judosport Oost/
MO18-66 (16)
1.Martin KAZARIANAmager Judo Skole/
2.Jesper WELLNITZJudo-Team Hannover e.V/
3.Jens BOHNBrønshøj Judo Klub/
3.Alm SAMUELIK Sšdra Judo/
5.Tobias Spiel PEDERSENAmager Judo Skole/
5.Alexander OLSENAmager Judo Skole/
7.Mats SOMMERVOLDIppon Judoklubb/
7.Johan HEFFERMEHLIppon Judoklubb/
MO18-73 (18)
1.Bjarke CHRISTENSENAmager Judo Skole/
2.Anders BUNDGAARD OLSENPI-Judo/
3.Carl BJšRKLUNDBorŒs Judo Club/
3.Mateusz KUGANDAUKS Judo Wolbrom/
5.Marcus LIND JEPPESENHillerød Judoklub/
5.Simon PARKERIK Sšdra Judo/
7.Dashdroj GANTULGASPIF judo/
7.Konrad LJUNGQVISTAktiv Judo/
MO18-81 (9)
1.Mat_j SILVESTRJudo Club Ban’k Ostrava/
2.Leonidas HYTšNENIK Sšdra Judo/
3.Oliver VALTAPI-Judo/
3.Mathias KOLLERUDMIF Judo/
MO18-90 (5)
1.Armin DIIDICLugi Judo/
2.Tom‡_ PUST_JOVSK_Judo Club Ban’k Ostrava/
3.Kornelius EILERTSENSSK JUDO/
4.Ulfur THOR BODVARSSONUMF Selfoss/
MO18+90 (5)
1.Ginas JAUCERASVordingborg Judo Klub/
2.Grimur IVARSSONUMF Selfoss/
3.Daniel DYHRBERGRamløse Judo Klub/
4.Youcef GHEZALIBergen Judo Klubb/